Projektorganisation

​Her kan du finde kontaktinformation på medarbejderne i projektorganisationen Nyt Hospital Herlev.

​​​​​

​​Connie Barfod
Projektdirektør​
Telefon: 20 40 72 36
Email: Connie.Barfod@regionh.dk


​Delprojekt A:  Kvinde-Barn-Center, Akuthus og Landskab

Portræt NYBYG 004 Jesper.jpg

​Jesper Myhr
Arkitekt MAA
Projektleder
Telefon: 24 59 84 19
Email: Jesper.Bo.Myhr@regionh.d​k

Rasmus Nüchel Sørensen
Civilingeniør
Assisterende Projektleder
Telefon:  29 10 23 74​
Email: Rasmus.Nuechel.Soerensen@regionh.dk


cathrine - portræt.jpg

​Cathrine Rosenkilde Quayson
Bygningskonstruktør
Projektkoordinator
Telefon: 38 68 23 89
Mail: Cathrine.Rosenkilde.Quayson@regionh.dk
​​Regional Sterilcentral Herlev ​​

portræt Jens.jpg

Jens Munk Petersen
Projektleder
Telefon: 30 71 78 77
Email: Jens.Munk.Petersen@regionh.dk
Udvidelsen af Servicebygningen


​Henrik Lyngberg  
Arkitekt MAA
Projektleder
Telefon: 30 69 53 25
Email: Henrik.aarup.lyngberg.01@regionh.dk
Generalplan​ og flytteproces


​Susanne Dam Hoffmann
Projektleder
Telefon: 30 70 28 11
Email: Susanne.Dam.Hoffmann@regionh.dk
​Økonomi ​


Barbara Vasii-Gyorgy

Økonom
Telefon: 38 68 24 00
Email: Barbara.Vasii-Gyorgy@regionh.dk​

​​ ​Kommunikation og pressekontakt

​​​​​

​Britt Ege Bak
Kommunikationskonsulent
Telefon: 30 34 69 68
Email:
Britt-mari.Bak@regionh.dk​
​​Sekretærfunktion​​

​​

​Jette Wibskov
Sekretær
Telefon: 38 68 96​​ 02
Email: Jette.Wibskov@regionh.dk

​​​​

Redaktør