Kontakt Klinisk Forskningsenhed (KFE)

​Kontaktoplysninger til Klinisk Forskningsenhed (KFE).

​Klinisk Forskningsenhed - Hæmatologisk Afdeling

Herlev og Gentofte Hospital

Hæmatologisk KFE

Pavillon 9, opgang 65N9

Herlev Ringvej 75

2730 Herlev

Danmark

Områdeledelsen

Lars Møller Pedersen

Forskningsansvarlig overlæge

Jytte Kock

Ledende projektsygeplejerske

Telefon (+45) 38682129

E-mail jytte.kock@regionh.dk

Vikki Johansen

Forskningssekretær

Telefon (+45) 38688909

E-mail vikki.johansen.01@regionh.dk

Projektsygeplejerkser

Birthe Haislund Pedersen

Telefon (+45) 38682366

E-mail birthe.haislund.pedersen@regionh.dk

Henrik Skaksen

Telefon (+45) 38689464

E-mail henrik.skaksen@regionh.dk

Kathrine Friser Kokholm

Telefon (+45) 38686232

E-mail kathrine.friser.kokholm.01@regionh.dk

Lisa Byron Guldhammer

Telefon (+45) 38686410

E-mail lisa.byron.guldhammer@regionh.dk

Mette Lundø Sieg

Telefon (+45) 38682168

E-mail mette.lundoe.sieg@regionh.dk

 

 

 

 

Redaktør